Kto założył Dzielciucha?

Dzielciuch jako innowacyjna inicjatywa została założona w Kiełczowie w kwietniu 2021 roku przez Dominika Krawczyka. Początkowo obsługa odbiorców i darczyńców odbywała się w domu. We wrześniu 2021 roku dzięki uprzejmości przedszkola “Alto” otrzymaliśmy pomieszczenie do obsługi gości i przenieśliśmy bazę w nowe miejsce. W październiku powstało stowarzyszenie “Ruch Innowatorów Społecznych” obsługujące inicjatywę, które obsługiwało projekt. W miarę wzrostu i rozwoju inicjatywy Dzielciuch przekształcił się w działalność, dzięki której ma możliwość finansowania swoich kosztów, świadczenia usugi i realizacji celu głównego – zbudowania 100 lokalnych oddziałów w całej Polsce.

Co robimy aktualnie?

Budujemy pierwszy oddział – klub Dzielciucha – przy ul. Inflanckiej. Klub ten ma sprawnie i skutecznie funkcjonować i być wzorem do otworzenia kolejnych oddziałów w Polsce.

Cele i strategia

  • Badania pokazują, że średnio w Polsce wydaje się na odzież dla dziecka około 160 zł miesięcznie. Dzięki Dzielciuchowi chcemy aby ta kwota wyniosła 40 zł. Jednocześnie zachowując dużą dostępną bazę ubrań dla dzieci.
  • Szybka moda sprawia, że często ubrania służą tylko 1-2 dzieci. Chcemy zwiększyć żywotność ubranek tak, aby jedno ubranko służyło średnio 4-5 dzieci.
  • Obecnie baza działa we Wrocławiu. Chcemy wspierać i pomóc w otwarciu 100 oddziałów na terenie Polski.

Nasze wartości

WSPÓŁDZIELENIE

Zachęcamy do ekonomii współdzielenia, która wykracza poza myślenie czysto transakcyjne i buduje zaufanie oraz efektywność.

OSZCZĘDNOŚĆ

Nie wydajemy pieniędzy na ubrania dla dzieci na bardzo krótki okres czasu.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Ograniczamy nadprodukcję ubraķ. Barwienie tkanin jest drugim co do wielkości źródeł zanieczyszczenia wody na świecie. Przemysł tekstylny emituje także globalnie 10 procent dwutlenku węgla do atmosfery.

EDUKACJA

Uczymy się i innych jak innowacyjnie możemy zaspokajać potrzeby odzieżowe naszych dzieci.

Scroll to Top